Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Česká gramatika - návody, tipy a triky   (str. 2)
 
Adam   
06.01.2023 10:11
Bydliště: Praha
6425 584 6134 
  Hana napsal(a):    Kdyby v první a v druhé větě bylo bydlo i bidlo, tak v poslední části by mělo být napsáno: Spadlo bydlo i bidlo.

Tenhle konec, jak jsi napsala, to by bylo asi jediné řešení, ale oni kluci
si tu taky dělají víc legrácky, než že by jim o to nějak hodně šlo. Že ano?

Ale ten začátek odpovědi by se asi nedal úplně použít, když z textu
asi tak nějak jasněji vyplývá, že na dvoře stálo pro holuba bidlo
nutně asi s měkkým "i" (dřevěná tyč), na kterém měl holub dobré bydlo
nutně asi s tvrdým "y" (bydlení). Ale tato má odpověď je podobně
bezvýznamná jako onen vtípek, kterým to vše začalo.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License