 | Hana 06.01.2023 10:04
|
| Skippy napsal(a): Když jsme u té gramatiky, vzpomněl jsem si na jednu hezkou slovní hříčku z mládí.
Doplňte "i" a "y" |
Jestliže je na konci množné číslo,
tak buď:
Na dvoře stálo bydlo.
Na tom bydle měl holub své bydlo.
Pak přišel vítr a obě bydla spadla.
nebo:
Na dvoře stálo bidlo.
Na tom bidle měl holub své bidlo.
Pak přišel vítr a obě bidla spadla.
Kdyby v první a v druhé větě bylo bydlo i bidlo, tak v poslední části by mělo být napsáno: Spadlo bydlo i bidlo. |
|