Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Stonehenge
Sekce: Magická místa v Evropě
   |   Rolovat dolů
Nejprobádanější fenomén - a jeho smysl nám stále uniká?

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Poota   
26.06.2024 12:05
Bydliště: Praha
9111 613 7695 
Stonehenge
 
Archeologický průzkum už odhalil už zřejmě celý průběh jednotlivých stavebních fází vývoje tohoto fenoménu, ale žádná z nich neevokuje myšlenku: jo, tak právě kvůli tomuhle tam ty šutry tahali - přesně tohle tam potřebovali mít!
Ani z postupného vývoje se nedá nic kloudného odvodit krom snad faktu, že se zpočátku jednalo o magické pohřebiště. Příliš scestnou se nezdá být myšlenka, že když už byl magický kruh nebožtíků uzavřen, tak v každoročním scházení se pokračovalo s tím rozdílem, že místo dalších ostatků se donesl menhir z konkrétního lomu, který byl "cestou". Zatím se jednalo o kameny, které se daly při větším počtu nosičů postupně přenést. Zkušenost ukázala, že pokud se "nosiče" podaří navzájem sesynchronizovat, tak jich stačí na stejný náklad míň. K synchronizaci se nejspíš používal monotónní rytmický zpěv, který dokázal vyvolávat také změněné stavy vědomí nosičů.
Tyto stavy se postupně staly hlavním "kouzlem", které dokázalo levitovat stále větší a těžší kameny, které se tak staly každoroční demonstrací magické síly momentální populace.

Až sem se to jeví natolik jednoduché a přímočaré, že při troše dobré vůle by se na tom dalo skončit. Jenomže poslední fáze stavby obsahují trility pro jejichž skládání jsou nutné kameny správných délek. Opracovávání velkých kamenů malými kameny na přesnou předem danou délku se mi přece jenom jaksi nepozdává a to dokonce natolik, že jsem ochoten přijmout i možnost nějakých progresivnějších způsobů změn rozměrů kamenů.
Schopnost přemisťování kamenů levitací dokládá ovládání magie, která otvírá cestu například ke změnám skupenství hmoty, které již umožňuje snadné změny rozměrů i tvarů. Vzhledem k tomu, že zatím stále ještě neznám princip, kterým se toho dá docílit, tak nedokážu ani odhadnout jestli se k němu dá dospět "lidskými" silami a nebo je nutné zasvěcení nějakou civilizací na vyšší duchovní úrovni.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět



Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License