Vlajková loď českého (a trochu i slovenského) sdílení všeho možného až po filmy, pořady,
dokumenty - http://www.uloz.to - zaplula nazpět do své loděnice a nyní už slouží jen jako turistická
atrakce a případně pro pronájem prostorů pro jednotlivce, aby si do ní mohli
uložit jen své vlastní krámy. Řada lidí kolem mě ví, že jsem to predikoval,
že doba bude v tomto stále ostřejší a křečovitější. A predikuji dál,
že i jiné sdílecí lodě budou potopeny nebo jim bude nařízeno
zakotvit a sloužit méně křiklavým záležitostem.
Proto radím, dělejte si stahy všeho pro vás zajímavého na vlastní pevné disky.
Pro dlouhodobé uchovávání za rozumnou cenu doporučuji klasické pevné disky,
třeba externí na USB od značky WD (WesternDigital). Jsou to neskutečný držáci.
Z uvedených mám vyzkoušené např.: http://www.sdilej.cz http://www.webshare.cz
Docela ok, ale jak už to bývá, každej z nich je dobrej jen na něco. A někdy nepomůže ani jeden z nich.
0
3
Barbucha 04.12.2023 15:11 Bydliště: Pod mostem v Praze
539
30
385
V souvislosti s předsmrtným stavem uložto, jsem činil dotaz na budoucnost webshare a bylo mi odpovězeno, že prozatím do budoucna se neobávají stejných omezení jako na ulozot. Takže uvidímě. Zatím se chovají standardně jako před diktátem EU. Souhlasim s Adamam, takže pro jistotu již mám na discích 15TB, toho asi 9TB plných. Jo, jsme tady v táboře, jsme tady rádi, chceme tady zůstat aspoň 1000let. Nepřipomíná vám to něco z minulosti?
minsc napsal(a):Tohle sem píšu i trochu pro sebe, weby hlavně na filmy, seriály, videa.
Myslím že kukajto, kde toho bylo hodně se zpoplatnilo, ale nejsem ochotnej za takový věci platit, takže...počítám že rusové to mají a budou mít...
Super.
Jinak pro zajímavost, třeba já nemám problém zaplatit klidně i nějakou oficiální streamovací službu,
v principu mi to nijak nevadí, dát peníze na to, že s tvorbou filmů měl někdo mraky práce,
ale největší zádrhel pro mě je to, že takhle přes internet postrádám pocit svobody a jistoty - pokud
nemám dotyčný soubor stažený u sebe na disku.
Co když si něco budu chtít pustit přes USB na staré televizi na chalupě?
Co když si něco budu chtít pouštět ve stáří a kde mám jistotu, že to nějaká streamovací
služba bude nějak normálně poskytovat, bez omezení nebo bez jiných záludností?
Nene, to je pro mě opravdu příliš otazníků. Tedy co to jde, chci vyloženě stahovat.
A od toho je (pokud chci často český dabing) dobrý asi už jen http://www.webshare.cz.
Prý nějak fungují ještě torrenty, prý i nějaký slovenský je dobrý i na český dabing,
ale nějak jsem ztratil chuť prokousávat se tím, co vše je vhodné pro torrentové
aktivity zajišťovat. (VPN, ...?)
0
1
minsc 22.12.2025 13:02 Bydliště: Příbram
667
51
718
Jo to chápu, kór když dotyčnej ví za co platí, ale naštval mě ten princip, jak to asi bylo i s youtube, že si vlastně nechaj nahrát většinu věcí od lidí (nebo všechno), a když jsou dost velký tak se jim v očích objeví symbol dolaru a rozhodnou se že ty drobný za reklamu jim už nestačí, a obsah co jim poslali lidi zpoplatní. Což nekritizuju, ale na druhou stranu se mi to nechce ani podporovat.