Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Psychické (psychiatrické) a neurologické potíže
Sekce: Zdraví a příroda - Různé
   |   Rolovat dolů
U psychických potíží jsou často příčinou spíše duševní a jiné takové záležitosti, nežli potíž s mozkem na fyzické úrovni, ale stejně jsme v současném světě odvlečeni na psychiatrii... A neurologie je obor k tomu příbuzný

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Adam   
13.10.2023 22:26
Bydliště: Praha
6424 584 6133 
O antidepresivech si myslím + vím své...
Sdílím pro zajímavost!

Článek: Lidem s depresemi nechybí serotonin,
antidepresiva fungují jinak, než jsme si mysleli, odhaluje studie


https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zdravi/lidem-s-depresemi-nechybi-serotonin-antidepresiva-funguji-jinak-nez-jsme-si_2208151121_mst
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
14.10.2023 19:42
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  Adam napsal(a):    O antidepresivech si myslím + vím své... Sdílím pro zajímavost! Článek: Lidem s depresemi nechybí serotonin, antidepresiva fungují jinak, než jsme si mysleli, odhaluje studie ...

dobré tema...když čtu, tak myslím na můj problém...Parkinson..
...jsem v péči neurologa, čtu v článku výše ...hormon štěstí...je tu také nějaký dopamin...
..asi to bude něco jiného. ...zkoumám sám sebe, pozoruji účinky předepsaného léčiva, hledám alternativy ...přírodní...např. jinan...zkouším na sobě různé bylinky...perkoláty / zdravím Pootu/...něco se chová tak něco jinak něco nic...nejsem hypochondr, s diagnostikou se člověk musí smířit...a když jsme sebekritičtí, tak i víme, co nám je...s ohledem na příznaky Parkinsna jsem přestal jezdit Rally...tedy to Rally rychle a zběsile...
myslím, že psychika a neurologie v jisté směru souvisí...
...rád přijmu diskuzi na tema Parkinson, nejlépe s někým, kdo má stejnou diagnostiku...
...i diskuze na tema může dalším lidem pomoci s řešením jakýchkoliv problémů...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
14.10.2023 20:31
Bydliště: Praha
6424 584 6133 
Protože ty dva obory jsou si přeci jen docela příbuzné,
nakonec se nám název vlákna rozšířil i o pojem neurologie.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
25.10.2023 07:50
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  martin11 napsal(a):    dobré tema...když čtu, tak myslím na můj problém...Parkinson.. ...jsem v péči neurologa, čtu v článku výše ...hormon štěstí...je tu také nějaký dopamin... ..asi to bude něco jiného. ...zkoumám sám sebe, pozoruji...

Zde odkaz na pojednání o Parkinsonově nemoci. Pokud nemáte žádné potíže, tak se zdá, že se nic neděje...z vlastní zkušenosti, choroba je opravdu plíživá a přichází nenápadně. myslím, že všichni zde čtoucí a starší 50+ by tomuto problému měli věnovat pozornost...
...průběh nemoci je nezvratný, ale čím dříve se začne s léčbou, tím déle se zdravotní stav udrží na uzdě...
tak prosím čtěte zde:

https://www.parkinson-help.cz/autotest

p.s....a nepropadejte panice, pokud v Autotestu shledáte podobnosti i jen náhodné, nic se neděje, zůstaňte v klidu.
Osobně to nyní vidím na sobě...bohužel jsem měl tu smůlu, že do toho vlétl Kovid a prokleté očkování, které jsem musel absolvovat...a to mě asi také nepřidalo.
pokud cokoliv, tak i na SZ.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Píďalka   
25.10.2023 22:43
Bydliště: ČR
1379 447 1792 
  martin11 napsal(a):    ...průběh nemoci je nezvratný,

Nesmysl. Fenixovy slzy zvrátí Parkinsona i ve velice pokročilém stádiu a velice rychle, z počátku přímo očividně.

Píďalka.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

minsc   
22.12.2025 13:37
Bydliště: Příbram
667 51 718 
Video o hudebníkovi Wesley Willisovi, který trpěl schizofrenií:

https://www.youtube.com/watch?v=p74R9gBDkbQ

Tady zmíním jednu věc, kterou tvrdí psychiatr Marzynski o hlasech a chození do kostela, tj. že záleží na tom, jak jsou entity silné, rozeznává tři stádia:
- pokud jsou slabé, tak v kostele ztichnou
- pokud jsou středně silné, tak zesílí a snaží se přehlušit to co říká kazatel
- pokud jsou velmi silné, tak donutí napadenou osobu zvednout se a odejít z kostela

Věci, které jsem si v téhle souvislosti všimnul, je skladba Willise They threw me out of church (vyhodili mě z kostela)

https://www.youtube.com/watch?v=EZKApT6vC0g

Kdysi,
Once upon a time,

Nadával jsem v Danielově kapli A.M.E.
I was cursing in Daniel's Chapel A.M.E.

Sionský kostel
Zion Church

Nazval jsem jednoho z diakonů, že je zkurvysyn
I called one of the deacons a mother fucker

Reverend Henry E. Miller kázal o mém vulgárním jazyce
Reverend Henry E. Miller preached about my vulgar language

Řekl shromáždění ve svatyni, že mám ošklivě špinavá ústa
He told the congregation in the sanctuary that I got a nasty filthy mouth

Vyhodili mě z kostela
They threw me out of church

Vyhodili mě z kostela
They threw me out of church

Vyhodili mě z kostela
They threw me out of church

Vyhodili mě z kostela
They threw me out of church

Podruhé jsem řekl kazateli, ať se vysere
For the second time I told the preacher to fuck off

Také jsem řekl Ctěnému Henrymu E. Millerovi, aby cucal péro samce velblouda
I also told Reverened Henry E. Miller to suck a male camel's dick

Byl tak unavený z mých keců
He got so tired of my bullshit

Řekl jednomu z diakonů, aby mě vyhodil
He told one of the deacon's to throw me out

Pak mě doprovodil ke dveřím
He then escorted me to the door

Vyhodili mě z kostela (4x)
They threw me out of church (4x)

Když jsem tu samou neděli šel do kostela, vzal jsem si 2x4
When I went to church that same Sunday, I picked up a 2x4

Vyšel jsem na kazatelnu a nacpal kazatele do hlavy
I went up to the pulpit and clocked the preacher in the head

V bezvědomí spadl na zem
He fell to the floor unconscious

Najednou na mě zavolali policii
Suddenly, the police was called on me

Pak jsem vyběhl z kostela s úsměvem na tváři, když mě pronásledovali policajti
I then ran out of the church with a grin on my face being chased after by the cops

Vyhodili mě z kostela (4x)
They threw me out of church (4x)

----
překlad google...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět



Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License