Studená elektřina čili mluno se od běžné elektřiny dost podstatně liší, ale o těch odlišnostech jsou jen velice kusé a letmé zmínky porůznu leckde utroušené nebo dokonce jenom mlhavě z čehosi snad vyplývající. V této situaci tak není možné podávat nějaké zaručeně správné informace, takže jakékoli tvrzení ohledně mluna má pouze jistou míru pravděpodobnosti a to až do té doby, než se ho podaří praktickým pokusem prokázat nebo vyvrátit. Nezbývá nám tedy nic jiného, než přijmout fakt, že problematika mluna je stále ještě pole neorané a k dispozici máme zatím jenom pouhé indicie, z nichž si snad jednou dokážeme vydedukovat něco užitečnějšího.
Víc hlav - víc nápadů, takže proto tu otevírám tohle diskuzní vlákno, do kterého můžeme soustřeďovat různé střípky, které se nám budou zdát s mlunem nějak souviset. Je možné, že se nám z nich nakonec třeba podaří "slepit" něco konkrétnějšího.
Vítám jakékoli konstruktivní příspěvky, ale u příspěvků destruktivních či nepřínosných požádám administraci o jejich přesun kamkoli jinam - neberte to prosím jako cenzuru, je to jenom snaha o čisté a pohodové vlákno.
0
0
Poota 27.03.2023 16:28 Bydliště: Praha
9111
613
7695
Malý střípek.
V dobách minulých jsem zkoušel zařízení pracující na Barbatově principu https://www.omforum.cz/p.php?idx=1043
Pokus skončil poněkud podivně a neočekávaně. Teprve nyní mi trochu "brnklo", že tu podivnost mohlo způsobit mluno/studená elektřina/zářivá energie, kterou daný elektrický obvod nedokázal správně zpracovat.
Tesla uvádí, že zářivá energie nedokáže projít vodičem, který nemá žádný ohmický odpor, ale velice dobře prochází odporovým drátem. Sám to s oblibou předváděl s žárovkou, ke které byl paralelně zařazen zkratovací měděný blok.
0
2
Energy1 28.03.2023 14:33
1955
112
2046
Jenom bych chtěl zmínit a uvést na pravou míru, že rezonance nepotlačuje vlastní ohmický/dc odpor vinutí. Ke snížení vlastního odporu vodičů slouží heliem chlazené supravodiče. To jest pro upřesnění. Rezonance může mít dva stavy, podle toho jestli se jedná o sériovou nebo paralelní. Sériová rezonance srovnává fázové posuvy do fáze a tím se přestane uplatňovat indukční reaktance 2πfl a odpor vinutí klesá na dc odpor. Pak je tu paralelní rezonance kdy fázové posuvy se vzájemně podporují a dochází k efektu houpačky a naopak prudce naroste odpor (indukční) a s ním napětí. Vlastní odpor vinutí se nedá nijak jinak vyloučit než ochlazením specifických materiálů k absolutní nule
0
0
Poota 28.03.2023 15:47 Bydliště: Praha
9111
613
7695
Samozřejmě že rezonancí se nemění odpor vodiče, pouze se rezonující obvod chová jako kdyby ho ten odpor nebrzdil.
Samotný příspěvek lze zobrazit pomocí adresy: (Velmi spolehlivé a lze se pak spolehlivě dostat k příspěvku do příslušného tematického vlákna)
Otevřít příslušné tematické vlákno a narolovat na tento příspěvek lze pomocí adresy: (Ve výjimečných případech může fungovat s problémy)
Otevřít příslušné tematické vlákno na začátku lze pomocí adresy:
Energy1 28.03.2023 16:08
1955
112
2046
Indukční obvod napájený frekvencí, je jedno jestli střídavým, nebo oscilovaným proudem nad nulou, vždy vzniká indukční odpor - indukční reaktance, takže výsledný odpor primárního vinutí je za provozu mnohem vyšší a proud mnohonásobně klesne. Rezonance srovnává kapacitní a indukční fázi, tím se tato indukční reaktance potlačuje a odpor padá pouze na vlastní odpor vinutí - dc odpor. To, co se tedy děje s primárním vinutím v rezonanci je, že se uplatňuje "pouze" proudová složka, protože impedance je velmi nízká. Buzení vinutí pouze proudovou složkou způsobuje výrazné snížení příkonu, což je zřejmé ze vztahu UxI
0
1
ourel 09.12.2023 14:11 Bydliště: Praha
745
84
1216
Malá ukázka Studené elektřiny podle obvodů z dob Nikoly Tesly bez složité elektroniky.
Studená elektřina je bezpečná pro člověka a nezpůsobuje elektrický šok.
Na videu je vidět, jak žárovka svítí připojená na měděnou trubku, která je z elektrického pohledu v podstatě ve zkratu.....