Generátor elektrické energie bez pohyblivých částí
Str.: 1, ... 22, 23, 24 Psát příspěvky můžete po přihlášení
Poslední příspěvek z předchozí strany:
Energy1
A ten kdo nevěří, není nic jednoduššího než to vyrobit a osobně se přesvědčit. Čtyřpólový stator ...
Karel 124 07.06.2026 22:28 Bydliště: Praha a okolí
736
44
864
Energy1 napsal(a):Shrnutí nedávno potlačených vynálezů, Helcomb s českým překladem 34:20
https://youtu.be/nLNk6xaFINE?is=RK__jtcrBDoCYMMU
Díky za ojedinělé video,
Velmi přínosné
Nabádá ke spolupráci.......
0
0
Energy1 10.06.2026 19:53
1955
112
2046
Výroba a provoz modulátoru z asynchronního motoru vychází cenově velmi příznivě. Jedinný díl, jak už jsem zmiňoval je potřeba vyrobit vinutý rotor. Běžný rotor s klecí nakrátko překopat nejde a to ze dvou důvodů. Drážky jsou malé a hliník z drážek nelze dostat. Navíc hřídel je feromagnetická, což nesmí být, protože statický rotor vidí plnou provozní frekvenci a indukovali by se obrovské vířivé proudy. Takže rotor musí být od základu vyroben s ohledem na vinutí, nemagnetickou nosnou hřídel a také chlazení (otvory v rotorovém paketu) Stroj o výkonu 20kw čistého přebytečného výkonu se pohodlně vejde i s technologií na 1m2 a jedinná součást, která podléhá opotřebení jsou kondenzátory v mezistupni frekvenčního měniče a kondenzátory na statoru a rotoru modulátoru. Interval výměny může být někde 10-15let, což si myslím je super vzhledem k vyrobené energii. Těmto parametrům se ani na míle daleko neblíží žádná jiná VE v historii 120let zpět
0
2
fana 11.06.2026 19:48 Bydliště: uprostřed
303
14
189
Dobré zprávy, díky.
Tohle zapojení udrží i odporovou zátěž, obyčejný 3f usměrňovač? Všechny samobudící děje již proběhnou mezi měničem, statorem, rotorem a kondenzátory? Předpokládám správně, že potřebuji měnič třeba na 2,2 kW motor, ze sítě nebo z baterií si to cucne 1,1 kW, uvnitř osciluje třeba 4 kVA, a 2,2 kW můžu odebrat? 1,1 kW vrátím na vstup měniče a 1,1 kW si užiju? (ideová čísla jsou z měniče, který mám na pokusy se vším možným a nechce se mě přepočítávat na jiná, umí 3x 230VAC 10,5A směrem k motoru)
0
1
Energy1 12.06.2026 07:51
1955
112
2046
Modulátor dává více jak dvojnásobný výkon, konečný index 2 je po odečtení ztrát na motorgenerátoru. Odporová zátěž nelze připojit přímo na statorové svorky ale přes soustrojí motorgenerátoru. V případě napájení elektromotoru za účelem získání mechanické práce - cirkulárka, čerpadlo, ventilátor, elektromobil atd. lze přímé připojení. Důvod je zřejmý, v nehybných systémech při odběru proudu působí lenz proti primárním polím, jedinným únikem je fázový posun proudu a to vytváří zátěž s vysokým jalovým/reaktivním výkonem při zátěži - elektromotor. Proto používá Helcomb na výstupu solid state generátoru i na výstupu modulátoru soustrojí motorgenerátoru.
Replikace však vyžaduje úplné ponoření do problematiky a nepřeskakovat z vlákna do vlákna jako kuře. Výroba rotoru lze provést jedinně v Číně, tady v ČR o zakázkovou výrobu jednoho kusu nemají zájem.
0
1
Energy1 12.06.2026 08:09
1955
112
2046
Takže ano, fyzika a věda má pravdu v tom, že lenz působí vždy ať už jde o pohybový nebo statický systém a působí opačnou orientací a velikostí proti indukci, která jej vyvolala. S tím se s nikým nepřu, protože je to pravda. Lenz je fyzikální zákon, tudíž nelze porušit, ale jedinně obejít. Jenže fyzika a věda říká, že nelze ani obejít, tady pravda není. Kombinace vyloučení mechanického pohybu s fázovým posunem proudu v zátěži dokáže lenz obcházet. Zpětná elektromotorická síla proti primárním polím je v tomto režimu snížena a lze čerpat přebytek z elektronových spinů, které stojí za zesílením mag. pole v indukčním obvodu. Co je na tom nejhorší, tak princip je dlouho známý, ale světu utajený, stojí za tím lidé, které tu vládnou již stovky let a nic se na tom nezmění, dokud tu budou vládnout. Energie jsou hlavním nástrojem moci a závislosti, ten kdo má neomezené množství energie se stane nezávislým na systému a to je hlavní důvod, proč se vyučuje jen to, co oni chtějí